همه چیز درباره تفاوت میکاپ لایت و مدیوم

رازهای میکاپ اروپایی عروس شیک
رازهای میکاپ اروپایی عروس شیک
جولای 22, 2022
درمان جوش صورت قبل از عروسی
درمان جوش صورت قبل از عروسی؛ فوری و موثر
آگوست 3, 2022
تفاوت میکاپ لایت و مدیوم

بررسی تفاوت میکاپ لایت و مدیوم

همه ما زیبا بودن را دوست داریم. از زمانهای بسیار قدیم، زنان سلطنتی و اشراف زاده‌ها از روشهایی برای آرایش و میکاپ صورت خود بهره می‌بردند. با گذشت زمان، تمامی زنها این امکان را داشتند تا با استفاده از لوازم آرایش، صورت خود را از آنچه که هست زیباتر کنند. سبک های میکاپ و آرایش نیز درست همانند هر چیز دیگری در طول سالها، تغییر کرده و پیشرفت داشته است. به این ترتیب بود که انواع میکاپ ایجاد شدند و هر کدام طرفداران به خصوصی را به خود اختصاص دادند.

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی انواع میکاپ و تفاوت میکاپ لایت و مدیوم بپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا بتوانید با کسب اطلاعات دقیق در مورد تفاوت میکاپ عروس لایت و مدیوم، بهترین گزینه مناسب با صورت خود را انتخاب کنید.

 انواع میکاپ

پیش از آنکه به بررسی تفاوت میکاپ لایت و مدیوم بپردازیم، اجازه دهید کمی در مورد انواع میکاپ و ویژگی‌های هر کدام بپردازیم. به طور کلی انواع میکاپ به سه دسته تقسیم بندی می‌شوند:

آرایش غلیظ: بیشترین میزان آرایش در این سبک آرایش قابل تشخیص است. این بدان معنا نیست که در این سبک آرایش از بیشترین لوازم آرایش استفاده می‌شود. در واقع، تعداد لوازم آرایش مورد استفاده در تمامی انواع میکاپ یکسان است. این میزان غلظت آرایش و رنگهای انتخابی است که یک آرایش را غلیظ و دیگری را لایت می‌کند.

آرایش مدیوم یا متوسط: میکاپ مدیوم چیزی میان آرایش غلیظ و میکاپ لایت است. در واقع تفاوت میکاپ لایت و مدیوم می‌تواند در میزان رژ گونه، رنگ سایه و بیش از هر چیزی رنگ رژ باشد. میکاپ مدیوم، میکاپی مناسب برای عروسها در تمامی مراسمات مهمش، اقوام نزدیک عروس و حتی جلسات مهم کاری است.

آرایش لایت با سبک: سبک‌ترین سبک آرایش و میکاپ، میکاپ لایت است. تفاوت میکاپ لایت و مدیوم در رنگ رژ لب است. در این سبک میکاپ از رنگهای روشن و برق لب برای رنگ لبها استفاده می‌شود و حجم رژ گونه بسیار کم است.

 هر میکاپ مناسب یک محیط

تفاوت میکاپ لایت و مدیوم مشخص می‌کند که هر کدام برای چه محیطی مناسب هستند. هر کدام از انواع میکاپ برای حضور در یک محیط و یک نقش مناسب هستند. زیبایی هر کدام از این میکاپها، منحصر به فرد است، اگر در جای درست استفاده شوند. به عنوان مثال تصور کنید در یک مراسم عروسی یک دختر نوجوان و مادر داماد، هر دو آرایش غلیظ دارند. آرایش غلیظ برای دختر نوجوان نامناسب و زشت و برای مادر داماد زیبا است!

با توجه تفاوت میکاپ لایت و مدیوم، بهتر است برای جلسات کاری، آرایش روزمره و موارد این چنینی دیگر، سبک آرایش لایت را انتخاب کنید و از میکاپ مدیوم برای مراسمهای دیگر مانند تولد، عروسها و غیره بهره بگیرید. میکاپ مدیوم، نه غلظت آرایش غلیظ را دارد و نه به اندازه آرایش لایت غیرقابل تشخیص و سبک است.

 هر میکاپ مناسب یک محیط است

 تفاوت میکاپ لایت و مدیوم چیست؟

مهم‌ترین تفاوت میکاپ لایت و مدیوم دیر رنگ رژ و میزان غلظت رژ گونه است. در میکاپهای مدیوم می‌توانیم از تمامی رنگهای رژ لب انتخاب کنیم اما در میکاپ لایت تنها رژهای رنگ روشن و نود استفاده می‌شوند.

یکی دیگر از تفاوت های میکاپ لایت و مدیوم، در شکل و حجم آرایش چشمها است. در میکاپ مدیوم گاهی از خط چشم استفاده می‌شود در حالی که علاقه‌مندان به سبک میکاپ لایت، علاقه‌ای به آرایش چشم سنگین ندارند.

بهترین تعریف برای تفاوت میکاپ لایت و مدیوم این است که آرایش سبک مدیوم، چیزی است مابین میکاپ غلیظ و میکاپ لایت. همین مسئله است که آن را به بهترین گزینه برای هر مراسمی تبدیل خواهد کرد.

 با توجه به تفاوت میکاپ لایت و مدیوم، کدام گزینه برای من بهتر است؟

با توجه به تفاوت میکاپ لایت و مدیوم که در مورد آن صحبت کردیم، برای اینکه بتوانید بهترین گزینه مناسب خود را انتخاب کنید، باید به علایق خود، سنتان، سبک چهره‌تان و موارد دیگر، توجه کنید. کمک گرفتن از یک متخصص گریم و میکاپ که بتواند بر اساس تفاوت میکاپ لایت و مدیوم و چهره شما، بهترین گزینه را برایتان انتخاب کند نیز می‌تواند در رسیدن به زیباترین میکاپ چهره تاثیرگذار باشد.

به همین جهت، سالن زیبایی سمیه افتخاری با سالها تجربه موفق در زمینه میکاپ عروس، گریم چهره و همچنین آموزش میکاپ در کنار شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد تفاوت میکاپ لایت و مدیوم و همچنین سالن خانم افتخاری، می‌توانید به سایت سمیه افتخاری مراجعه نموده و یا به اینستاگرام سالن، سری بزنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *