چطور یک آرایشگاه زنانه را خوب اداره کنیم؟

سالن زیبایی موفق
نکته‌هایی برای داشتن یک سالن زیبایی موفق
تیر ۲۲, ۱۳۹۸
انتخاب آرایش عروس
انتخاب آرایش عروس
مهر ۱۶, ۱۳۹۸
آرایشگاه زنانه

آرایشگاه زنانه

اداره کردن آرایشگاه زنانه پیچیدگی‌های خودش را دارد. در این مطلب نکاتی درباره اداره آرایشگاه می‌خوانید.

۱. بخشی از تیم باشید

در ابتدای کارتان به عنوان مدیر آرایشگاه باید تیم را به دقت مورد بررسی قرار دهید، مشاهده کنید و بیاموزید. سعی کنید در کارها مشارکت کنید و بخشی از تیم باشید نه مدیر آن.

کم‌کم یکی از آن‌ها می‌شوید و آن‌ها هم به رفتار همیشگی خود بازمی‌گردند. شما لیدر هستید نه یک رئیس کنترل‌گر.

بخشی از تیم بودن به شما اجازه می‌دهد همه چیز را ببینید و برای تغییراتی که محیط کار شما را بهبود می‌دهد، بهتر تصمیم بگیرید.

۲. برای آرایشگاه خود چشم‌انداز طراحی کنید

در کنار برنامه‌ریزی برای کارتان، طراحی یک چشم‌انداز پایه و اساس موفقیت شما به عنوان مدیر سالن زیبایی خواهد بود.

اهداف خود را برای یک سال آینده‌تان مشخص کنید. مثلاً به دست آوردن رتبه و امتیاز بین همکاران یا درآمد بیشتر. نقشه راه و ماموریت خود را برای رسیدن به آن چشم‌انداز ترسیم کنید و در جایی قرار دهید که بتوانید هر روز آن را ببینید.

همچنین تلاش کنید که هدف شما تبدیل به هدف کل تیمتان شود. اگر کل تیم در یک راستا و برای یک هدف تلاش کنند، موفقیت حتمی خواهد بود.

۳. با اعضای تیم در جلسات تک نفره ارتباط داشته باشید

جلسات تک‌نفره با اعضای تیم ایدئال است اگر که می‌خواهید هر عضو تیم به درستی چشم‌انداز شما و چگونگی محقق شدنش را درک کند.

همچنین با این کار شما را به خوبی متوجه انتظارات، اهداف و مسائل هر یک از اعضای تیم خود می‌شوید. این جلسات باعث پیوندی در سطح فردی بین شما و کارکنان شما می‌شود.

۴. روال‌های کاری را چک کنید یا روال‌های جدید درست کنید

هر کسب و کاری احتیاج به روال‌های کاری مشخص دارد. آرایشگاه زنانه هم استثنا نیست. ابتدا شما باید روال‌های کاری موجود را بشناسید و ببینید همه چیز در جای درستی است یا نه.

بعد باید ببینید که رویه جدیدی لازم است ایجاد شود یا نه. اگر هیچ روال کاری مشخصی در سالن زیبایی شما تعریف نشده، توقع نداشته باشید که بتوانید یک شبه از عهده آن بربیاید.

نیاز به زمان دارید تا بتوانید روال‌هایی درست و منطقی ایجاد کنید که بیشترین بازدهی را داشته باشند.

۵. آرایشگاه خود را به محصولات سالنی درجه یک مجهز کنید

اطمینان حاصل کنید محصولاتی که برای آرایشگاه خریداری می‌شود، محصولاتی حرفه‌ای و باکیفیت باشند. همچنین باید محصولی را انتخاب کنید که در دراز مدت به آن دسترسی داشته باشید. لاین لوازم مصرفی را با دقت انتخاب کنید تا مجبور به عوض کردن آن‌ها نشوید.

حواستان به این باشد که محصولاتی که در آرایشگاه استفاده می‌کنید محصولاتی باشند که منحصراً برای استفاده حرفه‌ای تولید شده‌اند.

کمتر از یک درصد مشتریان می‌دانند که سالن از چه برند محصولاتی استفاده می‌کند. بنابراین بر سر برندهای مشهور به خاطر اینکه فکر می‌کنید مشتری آن‌ها را انتظار دارد، ولخرجی نکنید.

حرفه‌ای و باکیفیت بودن محصولات اهمیت دارد نه برند آن. بسیاری از آرایشگاه‌ها با محصولات آرایشی تجهیز شده‌اند که از برندهای مشهور و گران‌قیمت هستند ولی برای استفاده سالنی طراحی نشده‌اند و لزوماً حتی بهترین محصولات هم نیستند.

۶. مارکتینگ را بخشی از کار خود در آرایشگاه زنانه کنید

مارکتینگ را با تبلیغات اشتباه نگیرید. مارکتینگ فراتر از تبلیغات است. مارکتینگ به کل فعالیت‌هایی که شما انجام می‌دهید تا ارزشی برای مشتری بیافرینید، نحوه ارتباط برقرار کردن، تحویل خدمت و… برمی‌گردد. مارکتینگ درباره حفظ ارتباط با مشتری فعلی و تضمین حضور مشتریان جدید است.

می‌توانید در مطلب دیگری در این بلاگ که درباره مدیریت آرایشگاه زنانه نوشته‌ام بیشتر بخوانید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *