نکته‌هایی برای داشتن یک سالن زیبایی موفق

بهترین میکاپ آرتیست
چطور بهترین میکاپ آرتیست را برای روز عروسی‌تان پیدا کنید؟
تیر ۱۹, ۱۳۹۸
آرایشگاه زنانه
چطور یک آرایشگاه زنانه را خوب اداره کنیم؟
تیر ۲۳, ۱۳۹۸
سالن زیبایی موفق

سالن زیبایی موفق

عرصه‌های مهمی پیش روی یک مدیر سالن زیبایی است که باید با موفقیت از آن‌ها بگذرد. پیوستن به یک تیم به عنوان مدیر و اداره کردن یک سالن زیبایی موفق کار آسانی نیست، یک چالش واقعی است.

اداره یک سالن زیبایی می‌تواند بدون راهنمایی و کمک کار فرساینده‌ای باشد. اینجا چند نکته را با هم مرور می‌کنیم که می‌تواند برای کسی که تازه مدیر یک سالن زیبایی شده، مفید باشد.

۱. از پیشنهادات مشتریان برای پیشرفت سالن زیبایی خود استفاده کنید

نقد و بررسی چه مثبت باشد چه منفی، منبع اطلاعاتی خوبی برای یک صاحب سالن زیبایی موفق است. هیچ راه بهتری وجود ندارد که دریابید سالنی که اداره می‌کنید در چشم مشتری چطور به نظر می‌رسد.

ابتدا چک کنید که سالن شما سیستمی برای نظرخواهی از مشتریان یا میزان رضایت آن‌ها دارد یا خیر. اگر ندارد، یعنی هیچ پروسه‌ای برای دریافت و بررسی اعتراضات و نارضایتی‌های احتمالی در نظر نگرفته و این اصلاً خوب نیست.

نبود نظرخواهی یعنی هیچ مدیریتی بر نارضایتی مشتریان حاکم نیست. سالن هیچ وقت از تاثیری که نارضایتی مشتری بر بهره‌وری آن می‌گذارد، آگاه نخواهد شد.

نظرات مشتریان منبع اطلاعاتی خوبی است که می‌توانید بر اساس آن تصمیمات جدیدی برای سالن زیبایی خود بگیرید. اگر نظرات را دریافت می‌کنید، بر این نکته‌ها تمرکز کنید:

موضوعی که مشتریان به صورت مکرر از آن ناراضی هستند، چیست؟

نارضایتی‌ها بیشتر متوجه کار کدام کارمند شماست؟

عملکرد سالن به طور متوسط چه تعداد اعتراض دریافت می‌کند؟

مشکلات مشتریان چطور حل و فصل می‌شوند؟

چه راه‌هایی برای رفع این مشکلات وجود دارند؟

۲. برای داشتن یک سالن زیبایی موفق مشکلات نیروی انسانی خود را بشناسید

به عنوان کسی که اولین بار است گرداننده یک سالن زیبایی شده، باید بدانید که افرادی که با شما کار می‌کنند، بزرگ‌ترین ارزش شما هستند.

استراتژی قوی، محصول و سرویس قابل ارائه و پروسه کاری کارآمد، به موفقیت کسب و کار شما کمک می‌کند، اما افراد شما کسانی هستند که برنامه، استراتژی و خدمات شما را اجرا می‌کنند.

افراد تیم شما باید از ارزش خود آگاه شوند و این یعنی که باید به سرعت و دقت به مسائل آن‌ها رسیدگی کنید. این به توانایی شما بستگی دارد که به عنوان یک لیدر چطور مسائل کارکنان را حل و فصل کنید.

۳.  فرایند استخدام را بهینه کنید

هر کسب و کاری از جمله سالن زیبایی همانقدر خوب است که کارکنانش هستند. باید مطمئن شوید که برای همه سمت‌ها شخص مناسبی در اختیار دارید و هیچ سمتی خالی نمانده. اگر تیم شما ناقص است، برای استخدام افراد جدید دست به کار شوید.

استخدام فرایند ساده و بی‌درسری نیست. اما تیم شما نیروی محرکه سالن است. پس آماده باشید که تیم خود را بهینه و تا حد ممکن کارآمد کنید.

۴. بودجه خود را در نظر گیرید و روی اهداف خود متمرکز شوید

به عنوان مدیر سالن زیبایی شما به برنامه‌ریزی احتیاج دارید. برای اجرای برنامه نیاز است که بودجه و اهداف خود را بشناسید. تحلیل این دو فاکتور به شما اجازه می‌دهد که در سالن تصمیم‌گیری کنید.

آیا سالن خیلی زیاد برای تهیه محصولات هزینه می‌کند؟ دستمزد کارکنان چند درصد درآمد است؟ هدف شما چیست؟

اینجا تلاش می‌کنم تجربیاتم را در قالب نکاتی کوتاه در اختیار کسانی بگذارم که آرزوی داشتن یک سالن زیبایی موفق را در سر دارند. اینجا می‌توانید بیشتر بخوانید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *