خودتان میکاپ عروسی خود را انجام دهید

آرایش عروس
چرا آرایش عروس سنگین است؟
تیر ۵, ۱۳۹۸
بهترین آرایشگاه
راه‌هایی برای یافتن بهترین آرایشگاه
تیر ۱۷, ۱۳۹۸

خودتان میکاپ عروسی خود را انجام دهید

اگر قرار باشد میکاپ عروسی‌تان را خودتان انجام دهید به این توصیه‌ها احتیاج خواهید داشت.

شاید این جمله برایتان عجیب باشد و با خودتان بگویید مگر می‌شود خودم میکاپ عروسی خودم را انجام دهم.

در کشور ما و بسیاری نقاط دیگر دنیا میکاپ عروسی بخش مهمی از هزینه‌های روز عروسی را تشکیل می‌دهد و وقت زیادی از شما در مهم‌ترین روز زندگی‌تان اشغال می‌کند.

 این یک حقیقت جهانی است که مراسم عروسی و فراهم کردم مقدماتش وقت زیادی می‌گیرد.

این میکاپ انقدر تخصصی و پرزرق و برق است که حتی اگر شما در آرایش کردن خودتان متبحر هم باشید باز هم از عهده‌تان خارج است و باید آن را به یک میکاپ آرتیست خبره بسپارید.

 بالاخره روز عروسی چیزی نیست که بخواهید سر میکاپش ریسک کنید.

حالا اگر شما عروس سنت‌شکنی باشید و نخواهید آرایش ویژه و خاصی داشته باشید و تصمیم بگیرید خودتان کار میکاپ عروسی را انجام دهید چه؟

آن وقت باید چه کار کنید؟ چه بایدها و نبایدهایی پیش روی شماست؟ اینجا چند توصیه برای عروس‌هایی داریم که این انتخاب چالش‌برانگیز را کرده‌اند که خودشان میکاپ عروسی‌شان را انجام دهند.

۱. برای میکاپ عروسی تمرین کنید

مهم نیست که چقدر در آرایش کردن خودتان وارد و حرفه‌ای هستید. نباید صبر کنید و ببینید روز عروسی چه شکلی خواهید شد. باید از قبل تمرین کنید و از ظاهر آن روزتان کاملاً مطمئن شوید.

خوب است که لوازم آرایشی که به کار برده‌اید و شماره‌های آن‌ها را یادداشت کنید و در روز عروسی به آن‌ها مراجعه کنید تا بتوانید نتیجه‌ای که قبلاً به دست آورده‌اید را دوباره تکرار کنید.

میکاپ عروسی

۲. برای پوستتان اضافه‌کاری کنید

یک پوست عالی بهترین لازمه یک آرایش بی‌نقص و خوب است. بهترین کاری که می‌توانید برای آماده‌سازی روز عروسی انجام دهید، رسیدگی به پوست است.

 اگر بودجه‌تان اجازه می‌دهد یک برنامه رسیدگی یک ماهه قبل از عروسی برای پوستتان تدارک ببیند. این کار پوستی صاف‌تر و درخشان‌تر به شما هدیه خواهد داد.

۳. یک فضای روشن و آرام انتخاب کنید

به جز زمانی که برای آرایش کردن در روز عروسی نیاز دارید، حتماً به فضایی آرام هم احتیاج خواهید داشت.

جایی که مهمانان رفت و آمد دارند یا شلوغ است به کار شما نمی‌آید. محیطی آرام و ساکت که بتوانید در آن خلوت خود را داشته باشید و راحت باشید انتخاب کنید.

۴. از پرایمر استفاده کنید

بعد از اینکه با یک کرم مرطوب‌کننده و آبرسان پوستتان را مرطوب کردید، باید از لایه ضخیمی کرم پرایمر استفاده کنید.

پرایمر با پر کردن منافذ، پوست شما را صاف‌تر نشان می‌دهد و به عنوان اصلاح‌کننده فرورفتگی و برجستگی‌ها و خطوط عمیق چهره عمل می‌کند.

پرایمر بافت پوست را بهبود می‌دهد. یک پرایمر مات‌کننده، براق بودن پوست‌های چرب را تا حد زیادی از بین می‌برد و یک پرایمر روشن‌کننده، پوست کدر را برای آرایش آماده می‌کند.

۵. از پرایمر چشم استفاده کنید

برای پلک‌های خود از یک پرایمر مخصوص استفاده کنید. از سایه چشم کرمی با رنگ ‌طبیعی هم می‌توانید برای این کار استفاده کنید.

 استفاده از یک سایه استخوانی یا نود اجازه می‌دهد که زیرسازی لازم برای لایه سایه اصلی که می‌خواهید به کار ببرید انجام شود.

۶. یک کرم زیرسازی مناسب استفاده کنید

فونداشنی که مناسب نوع پوست شماست را با کمک یک متخصص انتخاب کنید تا ظاهری طبیعی به پوست شما بدهد.

 فونداشن پودری هم به خوبی اجازه می‌دهد که آرایش بعدی را روی پوست انجام دهید و هم در طول زمانی که آرایش روی پوستتان است یا توی عکس‌ها آن را براق و چرب نشان نمی‌دهد.

۷. از لوازم آرایش حاوی spf استفاده نکنید

هرچقدر که کرم‌های و محصولات ضد‌آفتاب برای روزهای آفتابی مناسب هستند، برای روز عروسی شما نامناسب‌اند.

 اکسید زینک و تیتانیوم موجود در این محصولات در عکاسی با فلاش نمود خوبی پیدا نمی‌کند و نور را منعکس می‌کند و پوست شما را بیش از حد روشن می‌کند.

۸. از پودرهای فیکساتور سفید استفاده نکنید

انعکاس نور تنها چیزی نیست که شما را شبیه روح می‌کند. پودرهای فینیشینگ هم اگر درست استفاده نشوند، می‌توانند این اثر را بگذارند.

این موارد و نکات دیگری که در این بلاگ درباره آرایش عروس می‌خوانید به شما کمک می‌کند تا آرایش قابل قبولی انجام دهید. موفق باشید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *