آرایش عروسی

میکاپ عروس
ترندهای میکاپ عروس
ژوئن 26, 2019
آرایش عروسی

چه تفاوتی بین آرایش عروسی با یک آرایش معمولی است؟

حتماً دیده‌اید که پروسه آرایش عروسی بخش بزرگی از روز مراسم عروسی را در بر می‌گیرد و نسبتاً زمان و هزینه زیادی نسبت به یک آرایش معمولی می‌برد.

اولین تفاوت آرایش عروسی با آرایش معمولی در این است که زمانی که آرایش عروس نیاز دارد، چند برابر زمانی است که برای یک آرایش معمولی لازم است.

حتی اگر آرایشی که انتخاب شده زمان کمی هم ببرد، اصولاً میکاپ آرتیست‌ها وقت بیشتری را صرف مقدمات کار عروس می‌کنند. این پروسه نباید با عجله انجام شود. باید با فکر، برنامه‌ریزی شود.

در پروسه آرایش عروس معمولاً  از لوازم آرایشی که ماندگاری زیادی دارند استفاده می‌شود.

عموماً عروس دلش می‌خواهد که جذاب‌ترین چهره خود را در روز عروسی‌اش به نمایش بگذارد. اما هر عروسی با دیگری متفاوت است.

میکاپ آرتیست‌ها اغلب مجبورند که با هر چهره‌ای هماهنگ شوند و متناسب با آن چهره خاص میکاپ را طراحی کنند.

بیشتر اوقات عروس با ذهنیتی از آرایش یک سلبریتی به آرایشگاه می‌آید و اگر آرایشش شبیه چیزی که در ذهن دارد درنیاید، همه چیز پیچیده می‌شود.

آرایش عروس چه ویژگی‌هایی دارد؟

برخی عروس‌ها سایه چشم تیره و اسموکی دوست دارند. این می‌تواند طیفی از قهوه‌ای کمرنگ تا سیاه پررنگ را در بر بگیرد.

معمولاً مژه مصنوعی‌های با ظاهر طبیعی برای عروس انتخاب می‌شوند. یک میکاپ آرتیست زبردست طوری مژه‌های مصنوعی را روی مژه اصلی قرار می‌دهد که تشخیص مرز بین آن‌ها برای بیننده مشکل است.

معمولاً رژلب‌هایی با رنگ‌های طبیعی برای آرایش عروسی انتخاب می‌شوند.

روز عروسی یک روز خاص در زندگی هر کسی است. به طور معمول برای مشاوره‌های قبل از روز عروسی هم پرداخت انجام می‌دهند و به هر پیشنهادی که باعث شود بهتر به نظر برسند پاسخ مثبت می‌دهند.

پس برای یک عروس خیلی غیرطبیعی نیست آرایش عروسش از آرایش روزهای معمولی کمی سنگین‌تر باشد.

میکاپ آرتیست معمولاً لوازم آرایش و محصولاتی به کار می‌برد که برای باقی ماندن طولانی مدت مناسب هستند.

پرایمر، پودرهای آرایشی، اسپری تثبیت‌کننده و ریمل‌های ضد آب استفاده می‌شود. تکنیک‌هایی مثل بیکینگ و استفاده از مدادهای ماندگار به جای رژلب از جمله تکنیک‌هایی هستند که در میکاپ عروس جایگزین می‌شوند.

همچنین تمهیدات خاصی برای پوست‌های بسیار چرب یا بسیار خشک قبل از آرایش در نظر گرفته می‌شود مثل آبرسانی، ماسک، لایه‌برداری و استفاده از مرطوب‌کننده و غیره.

آرایش عروسی

امروز با پیشرفت دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری که تصاویر آن‌ها وضوح بیشتری دارند برای آرایش سلبریتی‌ها یا عروس که در معرض عکاسی قرار می‌گیرند و در رویداد مهمی شرکت می‌کنند، آرایش مخصوصی انجام می‌گیرد که کاملاً سطح پوست را یکدست نشان دهد و ایرادها یا لک و جوش و منافذ پوستی را پوشش دهد.

بیشتر عروس‌ها برای اینکه در طول روز طولانی که مراسم عروسی در آن برگزار می‌‌شود آرایششان پاک یا کمرنگ نشود محصولات آرایشی لب را خریداری می‌کنند تا همراه داشته باشند و عروس‌هایی که بودجه زیادی برای این کار دارند، آرایشگر یا دستیار آرایشگر را با پرداخت یک روزه همراه خود می‌کنند.

انتخاب رنگ‌ها و هماهنگی آن‌ها با هم  جزوی از هنر میکاپ آرتیست عروس است و خوب است که این کار به عهده خودش گذاشته شود.

این بر خلاف موقعیت‌های دیگر است که خودتان لوازم آرایشتان را انتخاب می‌کنید.

برای دریافت خدمات آرایش عروس تخصصی با سمیه افتخاری با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *